İş Makinesi – Operatörlük Ehliyeti – G Sınıfı Ehliyet

Samsun Atakum Çarşamba Bafra Terme Vezirköprü Kavak Asarcık 19 mayıs Sinop, Tokat Ordu ili ve ilçelerinde

Beko Loder Vinç Mobil Vinç Tavan Vinci Forklift Loder Ekskavatör Paletli Ekskavatör Lastik Tekerlekli Ekskavatör

Transmikser Beton Pompası Boş Konteyner Dolu Konteyner Terminal Çekici Ehliyet ve Ehliyetlerini almak isteyen, çalışan arkadaşlarımızın dikkatine..

Samsun Atakum iş makinası operatörlük kursu, Atakumda siz değerli operatör arkadaşlarımıza hizmet vermektedir.

İş makinesi Operatörlük belgesi iş sahalarında kullanılan kazıyıcı yükleyici, kaldırma yükleme vs. gibi araçlar için alınması zorunlu belgedir.

İş Makinesi Operatörlük belgesi almak için adaylar Motordan 40 soruluk bir teorik sınava ve alacakları Operatörlük belgesi araç cinsine göre uygulama sınavına tabi tutulurlar. Başarı notu 100 üzerinden 70 puan ve üzeri olmalıdır.

G SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİ

G sürücü belgesi, iş makinesi operatörlük belgesi olanların, taşıt trafiğine açık olan yollarda iş makinesi kullanabilmek için almaları zorunlu olan ehliyettir. Operatörlük belgesi olmayanlara verilmemekte olup Operatörlük belgesi olanlar her hangi bir sınava tabi tutulmadan sürücü belgeleri varsa işletebilirler. Yeni yapılan düzenlemeyle sürücü kursuna kayıt yaptırıp G sınıfı sürücü sertifikası aldıktan sonra Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şubelerine müracaat ederek ehliyetlerine ekletebilmektedir.

2918 sayılı Trafik Kanununa göre G sınıfı ehliyet alabilmek için;

  • En az 18 yaşını bitirip 19’dan gün almak gerekmektedir.
  • En az ilkokul mezunu olmak gerekmektedir